bip logo 1

KONKURS POCZTOWY

"NAMALOWANY LIST - MÓJ WYJĄTKOWY DZIEŃ"

W październiku 2016r. wzięliśmy udział w Konkursie Pocztowym, który został organizowany przez Pocztę Polską z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów (9-15 października) i październikowych świąt pocztowych - Dnia Znaczka i Światowego Dnia Poczty (9 października). Ideą konkursu jest krzewienie tradycji pisania listów, jako formy nawiązywania i utrzymywania kontaktów międzyludzkich, edukacja dzieci w zakresie istoty przesyłania wiadomości drogą pocztową, dzielenia się z drugą osobą na odległość przeżyciami, uczuciami i wiedzą, czy też ciekawostkami. Tematem listu było przedstawienie wyjątkowego dla dziecka dnia, który dziecko przeżyło osobiście, najbardziej zapamiętało, lub którym się najbardziej ucieszyło. Oczywiście listy przedszkolaków były w formie rysunków.

Z ogromną przyjemnością 9 listopada otworzyliśmy wspaniałą przesyłkę z Poczty Polskiej - dużą kopertę, w której znaleźliśmy nagrody dla naszego kolegi, Borysa Szczepankowskiego: dyplom oraz klaser ze znaczkami. Cała grupa żółta uczestnicząca w konkursie otrzymała album o starej poczcie, pocztówki starego Olsztyna, znaczki oraz albumy, demonstrujące różne serie znaczków. Kto wie, może wyrośnie spośród nas filatelista?