bip logo 1

BĄDŹ NA pTAK

Bądź na pTAK! - Ogólnopolska Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej

Troska o środowisko przyrodnicze jest nieodłącznym elementem pracy z dziećmi w naszym przedszkolu. Chcemy, aby nasze dzieci kochały świat i czuły się jego częścią. Dlatego w roku szkolnym 2015/2016 nasze przedszkole przyłączyło się do akcji Szkoła na pTAK!.

Jest to Ogólnopolska Kampania Wiedzy i Edukacji Przyrodniczej, której ideą przewodnią są ptaki, Przyroda, ich ochrona. Każda grupa w ciągu roku szkolnego podejmuje swoje działania, których celem jest zbliżenie dziecka do fascynującego świata przyrod, poznawanie świata przyrody wszystkimi zmysłami.

Chcemy tak przygotować przedszkolaki, by na pTAK! były zawsze – przez całe życie.

Relacja1 grupy różowej

Relacja1 grupy żółtej

Relacja1 grupy zielonej

Relacja2 grupy różowej

Relacja2 grupy żółtej

Relacja2 grupy zielonej

Relacja 3:

"Czy bocian lubi żaby? Co jedzą bociany? Jak bocian buduje swoje bocianie gniazdo? Na te oraz inne pytania dotyczące tych wspaniałych ptaków, przedszkolaki z grupy żółtej dowiedziały się na zajęciach, związanych z Dniem Bociana Białego - 31 maja. Zdjęcia z naszych "bocianowych zabaw" ruchowych w ogrodzie przedszkolnym:

https://www.facebook.com/pm3olsztyn/photos/pcb.1348121645204625/1348116195205170/?type=3&theater
Wszystkim miłośnikom bocianów polecamy stronę: http://www.bocianopedia.pl/